0 (532) 714 91 26
Genel Teknik

Honeywell MMI Serisi Brülörler

Honeywell MMI Serisi Brülörler

Honeywell marka MII serisi brülör otomatikleri, gaz ve kombine brülörleri karşılaştıkları nominal termal yüklere göre kontrol eder ve takibini sağlar. Honeywell marka brülör otomatikleri EN 298’e göre onaylı ürünlerdir ve ilgili testleri gerçekleştirilmiştir.

Brülör otomatiğinin kullanım amacı; brülörün belirlenmiş koşullar altında yanmasını kontrol ve takip etmektir.

MMI Serisi Brülör Otomatiği Özellikleri Nelerdir?

Honeywell MMI serisi brülör otomatiği yanmaz, şeffaf ve geçmeli tip plastik malzeme kasada yer almaktadır. Otomatiğin temel özellikleri ve içeriği şu şekildedir;

 • Anahtarlama kamı için hız düşürücü dişliler bulunduran senkron motor bulunur.
 • Renkli ve bilgi sunan program ekranlı anahtarlama kamı içerir.
 • Program sırasını takip ve kontrol etmek adına 12 kez kam sürücüsü bulunur.
 • Elektronik komponentli ve geçmeli tip devre kartları yer alır.

Aşağıda sıralanmış olan gösterge ve çalıştırma ekranları otomatiğin ön panelinde yer almaktadır;

 • Ön panelde yer alan ışıklı buton sayesinde arazılar gösterilir ve sıfırlama işlemi yapılır.
 • İlgili programın renkli gösterimi ön panelde yer alır.
 • Ön panelde ana montaj için vida bulunmaktadır.

Honeywell MMI Serisi Brülör Otomatiği Ne İşe Yarar?

Honeywell marka MMI serisi brülör otomatiği aşağıda yer alan başlıklarda çeşitli görevlere sahiptir. Sunmuş olduğu izleme ve kontrol görevleri ile birlikte sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

1.   Alev İzleme

Brülör otomatiği tarafından gerçekleştirilen alev izleme özelliği aşağıda sıralanan alev dedektörleri ile gerçekleştirilebilmektedir;

 • Topraklanmış nötr iletkenli elektrik şebekelerinde iyonizasyon elektrotları ile veya gaz brülörleri ile kullanılabilir.
 • Farklı türlerde brülör için kullanılabilen kızılötesi titreme dedektörüne sahip IRD 1020 modeli ile kullanılabilir.

2.   Brülör Kontrolü

Düşük voltaj koruması ile birlikte sunulmaktadır. Brülör çalışırken besleme geriliminin 160 V’un altına düştüğü gözlenirse, brülör otomatik olarak kapanır. Eğer ki, besleme voltajı 180 V değerinin üzerine çıkarsa, brülör yeniden çalışmaya başlar.

3.   Güvenlik

Hem tasarım hem de program sıralaması göz önüne alındığında Honeywell MMI serisi brülör otomatikleri, mevcut Avrupa standartları ve yönetmeliklerine uygundur.

IP 44 yalıtım standardına sahip olan brülör otomatiği, özellikle aşırı titreşimden korunması gerekir.

Honeywell MMI Serisi Brülör Otomatiği Modelleri

Honeywell MMI Serisi Brülörler

MMI serisi brülör otomatiği 4 temel modele sahiptir ve aşağıda sıralanmıştır;

 • Honeywell 810.1 (0620220U) Brülör Otomatiği: İki kademeli bir brülör otomatiğidir. Harici resetli çalışır ve servo kontrol bulundurmaz. Ön süpürme süresi 24 saniye olurken, emniyet süresi 3 saniyedir. 230 V ile kullanılır.
 • Honeywell 810.1 (0642620U) Brülör Otomatiği: İki kademeli bir brülör otomatiğidir. Harici resetli çalışır ve servo kontrollüdür. Ön süpürme süresi 30 saniye olurken, emniyet süresi 3 saniyedir. 230 V ile kullanılır.
 • Honeywell 813.1 (0622220U) Brülör Otomatiği: İki kademeli bir brülör otomatiğidir. Servo kontrollüdür. Ön süpürme süresi 34 saniye olurken, emniyet süresi 3 saniyedir. 230 V ile kullanılır.
 • Honeywell 962.1 (06256U) Brülör Otomatiği: İki kademeli bir brülör otomatiğidir. Harici resetli çalışır ve servo kontrollüdür. Ön süpürme süresi 30 saniye olurken, emniyet süresi 3 saniyedir. 230 V ile kullanılır.