0 (532) 714 91 26
Genel Teknik

Shell Gac Karbon 20 İnç Filtre Su Arıtma Filtresi

Shell Gac Karbon 20 İnç Filtre Su Arıtma Filtresi

Su içerisinde yer alan klorun tutulması için kullanılan Shell Gac karbon 20 inç filtre su arıtma filtresi, şebeke sularında kullanılmaktadır. Şebeke suyu içerisinde yer alan ve istenmeyen bileşenleri tutar ve klor salınımını net bir şekilde engeller.

Shell Gac Karbon 20 İnç Filtre Su Arıtma Filtresi Ne İşe Yarar?

Filtrenin kullanım amacı; su içerisinde yer alan ve istenmeyen bazı mikroorganizmaların, kokunun, rengin, tadın ve klorun engellenmesidir.

1000-1500 m2/gr aralığında bulunan yüzey alanı oldukça geniştir. Bu sayede, oldukça yüksek verimlilikte arıtma ve koku tutma özelliği göstermektedir. Farklı boyutlarda karbon taneciklerden oluşan filtre, geniş akış kapasitesi ile birlikte farklı uygulamalarda sorunsuz bir kullanım sunar.

Arıtma işlemin içerisinde bulunanlar; klor, tat, renk, eriyik gazlar (koku verir), organik maddeler ve atıklar bulunmaktadır.

Farklı sektörler suyu çok değişik uygulamalar için kullanmakta ve kullanılan suya istenmeyen maddeler giriş yapabilmektedir. Sistemi sürekli şebeke suyundan beslemek yerine atık suyun filtrelenmesi ile birlikte tekrar kullanılabilir. Bu sayede, yüksek oranda tasarruf sağlanmış olur.

Shell Gac Karbon 20 İnç Filtre Su Arıtma Filtresi Özellikleri

Gac karbon su arıtma filtresinin özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Tortu, çamur, pas, asbest vb. mikroskobik parçacıkları tutmak için kullanılabilir.
  • Su içerisinde yer alan kloru ve kimyasal maddeleri (suyun kokusunu ve tadını bozar) filtre eder.
  • Suyun oldukça berrak bir şekilde iletilmesini sağlar. Ayrıca suyun sertliğini alarak yumuşak bir su elde edilmesini mümkün kılar.
  • Suyun içerisinde yer alan tuzların %90’dan fazlasını, mikroorganizmaların hepsini, zararlı olabilecek iyonları filtreler ve atık sudan alınmasını sağlar.
  • İçme suyunun içeriğinde yer alması gereken faydalı minerallerin geri kazanımı için etkilidir.
  • Suyun tat kalitesinde yüksek oranda artış sağlar.

Gac karbon su arıtma filtresi sahip olduğu özellikler göz önüne alınarak, kendisine çok sayıda farklı sektörde yer bulmaktadır. Şebeke suyunda kullanılabileceği gibi atık sularda da kullanılır. Yukarıda yer alan filtrasyon özellikleri ile birlikte kaliteli suyun elde edilmesini sağlamaktadır.